Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, chcesz pomagać innym i masz trochę wolnego czasu, z którym nie wiesz co zrobić, zgłoś się do nas. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie szuka wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych: emerytów, rencistów, osoby aktywne zawodowo, studentów, młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Mile widziany jest każdy, kto chce i może bezinteresownie pomagać innym.

Chełmskie hospicjum pomaga osobom nieuleczalnie chorym, przede wszystkim na choroby nowotworowe. Wspiera także rodziny chorych. W związku z tym, że systematycznie przybywa nam podopiecznych, liczba wolontariuszy, jaką teraz dysponujemy jest niewystarczająca. Przyda się każda pomoc.

Czym zajmują się wolontariusze w hospicjum? Działają na rzecz stowarzyszenia, pomagają przy organizacji zbiórek i przedsięwzięć charytatywnych. Głównie jednak wspierają naszych podopiecznych. Odwiedzają chorych w ich domach i spędzają z nimi czas: rozmawiają, czytają, podnoszą na duchu, pomagają w codziennych czynnościach domowych.

Naszym wolontariuszom zapewniamy kompleksowe szkolenie. W gronie swoich wolontariuszy chętnie przywitamy też osoby z przygotowaniem medycznym: lekarzy, pielęgniarki i ratowników.

Każdy, kto chciałby pomóc hospicjum i naszym podopiecznym, poświęcając swój czas, uwagę i dobre serce, może kontaktować się z chełmskim biurem stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura.