Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego odbył dwie wizyty studyjne na placach budowy hospicjów stacjonarnych. Dzięki nawiązanym kontaktom udało się m.in. pozyskać bezpłatnie projekt budowlany, który zostanie wykorzystany na potrzeby stacjonarnej placówki, jaką chce wybudować pod Chełmem Tadeusz Boniecki.

Chełmianie odwiedzili m.in. Tarnów. Fundacja Kromka Chleba buduje tam hospicjum stacjonarne.

– To była bardzo wartościowa wizyta. Wymienialiśmy doświadczenia, rozmawialiśmy o projekcie hospicjum oraz formach działalności i sposobie finansowania inwestycji – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki.

To, że o budowie hospicjum pod Chełmem ucichło, nie oznacza, że pomysł upadł. Wręcz przeciwnie, wszystkie działania zarządu zmierzają do rozpoczęcia inwestycji.

– Pandemia nieco opóźniła nasze przygotowania, ale cały czas pracujemy nad tym przedsięwzięciem – zapewnia Boniecki. – Szczególnie owocna była nasza wizyta studyjna na placu budowy hospicjum stacjonarnego w Środzie Wielkopolskiej. Spotkaliśmy się z wiceprezesem Fundacji im. Piotra Króla, która buduje ten obiekt. Zapoznaliśmy się z projektem inwestycji i mamy dla chełmian dobre informacje. Doszliśmy do porozumienia z fundacją odnośnie bezpłatnego przekazania projektu obiektu.

Hospicjum domowe zapłaci jedynie za poprawki w projekcie sporządzone przez biuro projektowe. Chodzi o dostosowanie go do do naszych realiów.

Super Tydzień Chełmski