Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Działka w Nowinach jest już poświęcona, teraz czas na plany, projekty i pozyskanie środków na budowę. – Na tej działce chcemy w ciągu pięciu najbliższych lat zrealizować tą pożyteczną społecznie i zarazem niezbędną inwestycję – mówi prezes hospicjum.

W minioną niedzielę, 13 października ks. bp Mieczysław Cisło dokonał poświęcenia działki pod budowę planowanego przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego, Stacjonarnego Domu Hospicyjnego wraz z obiektami towarzyszącymi.

– Poświecenie placu to historyczne wydarzenie, rozpoczynające nowy etap w rozwoju dzieła pomocy chorym prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Hospicjum Ks. Malinowskiego w Chełmie. – Na działce w Nowinach, zamierzamy wybudować: Dom Opieki Hospicyjnej, Dom Opieki Długoterminowej oraz Dzienny Dom Opieki Wyręczającej. To bardzo potrzebna społecznie inwestycja, która jest odpowiedzią na potrzeby rodzin mających pod opieką ciężko chorych, w tym z chorobami terminalnymi.

2,5 hektarowa działka w Nowinach jest darowizną dla hospicjum od powiatu chełmskiego. Nieruchomość stanowi niezabudowaną działkę, w skład której wchodzą grunt orny V klasy, a także las, grunty zadrzewione i zakrzaczone. Obecnie nieruchomość jest nie zagospodarowana i nie użytkowana, nie przynosi też dochodu. Teren położony jest w granicach Chełmskiego Parku Krajobrazowego.

– Na tej działce chcemy w ciągu pięciu najbliższych lat zrealizować tą pożyteczną społecznie i zarazem niezbędną inwestycję. Niech dom hospicyjny w Nowinach będzie darem wszystkich mieszkańców regionu chełmskiego na 100 lecie urodzin Karola Wojtyły – podsumowuje Boniecki.

Przypomnijmy, iż przez 10 lat dotychczasowej działalności, Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie miało pod swoją opieką kilka tysięcy osób chorych na nowotwory. Do cierpiących dojeżdża zespół hospicyjny, w skład którego wchodzi lekarz, pielęgniarki, fizjoterapeuta oraz psycholog.

Obecnie hospicjum opiekuje się 30 chorymi w promieniu ponad 60 km. Zdarzają się sytuacje, że hospicjum musi odmówić pomocy, ze względu na zbyt daleką odległość od Chełma, a dodatkowo brak służbowego auta uniemożliwia dojazd do chorego. Dlatego też, prowadzona jest zbiórka na nowy ambulans. Pomóc można klikając TUTAJ

chelm.naszemiasto.pl