Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Na 2,5 hektarowej działce w Nowinach planowana jest budowa hospicjum wraz z obiektami towarzyszącymi, takimi jak dom opieki długoterminowej i tymczasowej dla chorych terminalnie i przewlekle.

Rada Powiatu Chełmskiego wniosła poprawkę do uchwały w sprawie przekazania działki w Nowinach chełmskiemu hospicjum. Radni skreślili zapisy o tym, że powiat może w każdej chwili cofnąć darowiznę, a hospicjum nie będzie mogło domagać się odszkodowania za poniesione koszty. Jeśli budynek nie powstanie w ciągu 10 lat działka ma wrócić na własność powiatu.

W kwietniu ubiegłego roku radni powiatu chełmskiego jednogłośnie wyrazili zgodę na przekazanie darowizny dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, które zajmie się budową stacjonarnego hospicjum.

Na 2,5 hektarowej działce w Nowinach planowana jest budowa obiektu hospicjum stacjonarnego wraz z obiektami towarzyszącymi, takimi jak dom opieki długoterminowej i tymczasowej dla chorych terminalnie i przewlekle. Pacjenci będą tam mogli znaleźć opiekę na stałe bądź np. w czasie wyjazdu członków rodziny na urlop.

Stowarzyszenie zajmuje się przewlekle chorymi z terenu Chełma i powiatu chełmskiego. Pomoc jest świadczona w domach pacjentów. Hospicjum utrzymuje się z darowizn i odpisu 1 procenta podatku. Rocznie dysponuje kwotą ponad 100 tys. zł. To zbyt mało, by wybudować dom opieki. Dlatego Stowarzyszenie zamierza ubiegać się o uzyskanie funduszy z różnych źródeł.

Justyna Pietrzyk
chelm.naszemiasto.pl