Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Rada Powiatu Chełmskiego wniosła poprawkę do uchwały w sprawie przekazania działki w Nowinach na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Była to tylko formalność.

2 hektary i 55 arów położone w Nowinach już przeszło na własność Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. W planach jest budowa tam kompleksu trzech budynków: domu hospicjum, opieki długoterminowej i opieki czasowej. Chorzy będą więc tam mogli znaleźć opiekę na stałe bądź np. na czas wyjazdu członków rodziny na urlop.

W ubiegłym tygodniu radni powiatu nanieśli poprawkę do uchwały dotyczącej tej darowizny. Skreślili zapis o tym, że powiat w każdej chwili może ją cofnąć, a hospicjum nie będzie mogło domagać się z tego powodu odszkodowania za poniesione koszty. Jeżeli w ciągu 10 lat nie powstaną wszystkie zaplanowane obiekty, działka wróci na własność powiatu.

Jak się okazuje, zmiana w uchwale była tylko formalnością. Warunki wyżej opisane może stawiać jedynie zarząd powiatu, a nie radni. Akt notarialny już jest podpisany. Umowa, zgodnie z wolą radnych, zawiera zapisy o możliwości cofnięcia darowizny.

– Dziesięć lat to naprawdę bardzo dużo na realizację tego typu inwestycji, tym bardziej że wiele czynników nam sprzyja. Nie po to występowaliśmy o tę darowiznę, żeby działka leżała odłogiem – zapewnia prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki.

Jeszcze w tym roku na jesieni powołana zostanie rada ds. budowy hospicjum. Zaproszeni do niej zostaną znane osobowości ze świata biznesu, polityki i mediów, które mają pomagać w realizacji budowy. Potem zacznie się żmudna papierkowa praca związana z uzyskaniem pozwoleń i zbieraniem środków finansowych na inwestycję.

Super Tydzień Chełmski