Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Działające w Chełmie Stowarzyszenie Hospicjum Domowe planuje budowę kompleksu imienia księdza kanonika Kazimierza Malinowskiego. W jego skład wchodziłoby: hospicjum stacjonarne, dom opieki długoterminowej oraz hotel dla osób chorych.

– W Chełmie nie ma jeszcze takiej placówki – mówi prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki. – Mamy coraz więcej chorych, zarówno ze schorzeniami nowotworowymi i przewlekłymi. A w Chełmie nie ma hospicjum stacjonarnego. Nikt dotychczas nie pokusił się o utworzenie takiej placówki. Dlatego zamierzamy rozpocząć jej budowę. Będzie ona służyła wszystkim mieszkańcom miasta. Oczywiście po pierwsze tym najbardziej chorym, ale dodatkowo znajda tam opiekę osoby z przewlekłymi chorobami i starsze.

Nie wszystkie rodziny mają bowiem warunki, żeby się odpowiednio nimi opiekować.

Na razie chełmskie Hospicjum Domowe zapewnia opiekę paliatywną lekarza i pielęgniarki – w domu chorego. Dodatkowo chorymi w ich środowisku zajmują się fizjoterapeuta, psycholog, wolontariusze oraz ksiądz.

Hospicjum w Chełmie można wesprzeć przekazując 1% podatku. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.hdchelm.cba.pl.

W województwie lubelskim działa pięć hospicjów stacjonarnych: w Lublinie, Puławach, Łabuńkach koło Zamościa, Lubartowie i Włodawie.

Tadeusz Boniecki

Polskie Radio Lublin