Biuro Obsługi Interesantów

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego

ul. Starościńska 4A, 22-100 Chełm
Zobacz na mapie

Biuro czynne w godzinach:
poniedziałek   10:00-16:00
wtorek-piątek  10:00-14:00

Kontakt telefoniczny: (82) 564 50 11

Adres e-mail:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Statut | Sprawozdania | Dane podmiotu

Wspierają nas

 

Pojawił się pomysł utworzenia w Chełmie hospicjum stacjonarnego. Budowy chce się podjąć chełmskie Stowarzyszenie Hospicjum Domowe.

Jest szansa, że w najbliższych latach w Chełmie powstanie hospicjum stacjonarne. O budowę obiektu zabiega Stowarzyszenie Hospicjum Domowe i szuka środków na ten cel.

– Działkę mamy po ks. kan. K. Malinowskim – naszym patronie. Na tej działce zamierzamy wybudować hospicjum stacjonarne, dom opieki długoterminowej oraz dom dla osób starszych. Byłby to cały kompleks im ks. kanonika Kazimierza Malinowskiego – mówi Tadeusz Boniecki, prezes hospicjum.

Prezes tłumaczy, że jeszcze w tym roku stowarzyszenie chce dopiąć wszelkiego rodzaju spraw prawnych związanych z działką.

– Budowę chcielibyśmy rozpocząć w 2018 roku. Ten rok przeznaczymy na przygotowania. Jeżeli rozpoczniemy budowę hospicjum, to chcemy ją zrealizować w ciągu dwóch lat – wyjaśnia Boniecki.

Stowarzyszenie planuje pozyskać na ten cel środki unijne, a także organizować zbiórki publiczne. Ma też nadzieję na finansowe wsparcie z ministerstwa. Na terenie Chełma nie ma obecnie takiego obiektu.

Justyna Pietrzyk
Kurier Lubelski